Historie

Historie italské značky Frais Monde

Značka Frais Monde vznikla díky obrovské vášni pro výzkum a inovace, a hlavně díky nekonečné fascinaci přírodou.

Široké portfolio produktů v sobě zrcadlí výjimečné místo, kde se značka zrodila. Na jihu Itálie, poblíž města Crotone, je panensky čistá oblast Repole, kde pramení řeka Neto. V této oblasti se nachází unikátní pramen termální sirné vody, která se stala základní součástí produktů pro své léčebné účinky. Také půda bohatá na minerály, zdravý vzduch, středomořské podnebí a bohatá vegetace významně ovlivnily složení přípravků.

Zakladatelé značky Frais Monde se rozhodli vytvořit přírodní laboratoř mezi horami a mořem a v tomto magickém místě vznikla termální kosmetika.

frais_monde_italy_historie

HISTORIE V DATECH

1956 Vzniká jedna z prvních rostlinných laboratoří ve své době, OFAM. Založil ji Giuseppe Gualtieri, farmaceut s vášní pro přírodní léčebné přípravky.

1976 Giuseppe Gualtieri kupuje oblast „Bagni di Repole“ (Lázně v Repole) a tak přichází ke zdroji unikátní sirné vody.

1982 Začíná výzkum sirné termální vody ve spolupráci s Institutem hydrologie na univerzitě ve městě Pavia, která jako první sestavila analýzu termální vody a její pozitivní účinky na pleť.

1983 Myšlenky na konkrétní využití sirné vody nazrály a v laboratoři bují výzkumy týkající se výroby přírodní termální kosmetiky.

1986 Vzniká společnost Ismeg a má konkrétní představu, jak propojit rodinnou tradici se studiem a výrobou termální přírodní lázeňské kosmetiky s obsahem jedinečné vody z Repole.

1987 Společnost přichází na trh se značkou Frais Monde (čerstvá svěží země) jako jednou z prvních značek termální kosmetiky na trhu. Během pěti let zaznamená obrovský růst a úspěch. Malá laboratoř se mění a společnost zaměstnává 30 zaměstnanců. Značka Frais Monde získává prominentní postavení na poli přírodní kosmetiky.

1992 Ismeg buduje novou továrnu (2 000 m2) a prožívá velmi důležitý rok. Značka získává „Oscara“ za balení výrobků! Ve stejném roce se vyvíjí exportní divize a značka se dodává na trh do Španělska, Portugalska, Řecka, Holandska a Švýcarska.

1993 Frais Monde se dostává do Asie: Singapur, Hongkong, Tchaj-wan, Jižní Korea a také Thajsko vítá termální kosmetiku s nadšením.

1996 Společnost získává prestižní certifikaci ISO, která atestuje kvalitu práce.

1997 Ismeg roste a staví novou továrnu (4 000 m2), původní továrna prochází rekonstrukcí.

2007 Výzkum a vývoj inovativních spa výrobků posiluje a startuje ambiciózní projekt na výrobu 100% přírodních organických produktů.

2011 Společnost přichází na trh s unikátními produkty s obsahem termální vody a s řadou krémů Acqua.

Voda z Repole získává nejvyšší možné ocenění – Ministerstvo zdravotnictví vydává dekret (4003 z 6. 6. 2011) a uznává její terapeutické účinky.

TOPlist