Maminky jsou krásné…

maminky_frais_monde_uvodni

 

Už pár týdnů se ve Frais Monde věnujeme tématu skutečné ženy. Už mnohokrát jsem viděla titulek – ženy stárnou, muži zrají… a mnoho obsahově podobných tvrzení. Mohu vám ale říci, že ženy a muži zrají a stárnou přesně podle toho, jak vedou svůj život. To, jak člověk vypadá, je pro spoustu lidí zdánlivě nedůležité, ale přeci jen, naše tvář, náš výraz a styl, to jsou atributy, kterými se ukazujeme ve společnosti druhým, a na základě toho na nás lidé reagují. Sympatie jsou na prvním místě, ale mě osobně vždy potěší, když potkám člověka, který má styl, šarm, krásně voní a je upravený. Přestože to jsou věci pro mnoho lidi životně nedůležité, připadá mi škoda, se těchto životních radostí vzdávat a to i v případě, že vám už není dvacet a na krku máte děti 🙂

Představím vám tři maminky, které ve svém věku vypadají opravdu skvěle a jejich tvář odráží to, jaký život žijí. Po letech se do tváře propíše mnohé – naše trápení, starosti, naše povaha, smích i slzy a také to, co jíme, jestli kouříme, nebo sportujeme a jak se o pleť staráme. Geny také hrají roli, ale výzkumy ukázaly, že nadměrné opalování, kouření, konzumace alkoholu, zanedbávání péče o pleť a špatná strava hrají mnohem významnější roli v celkovém vzhledu.

PIPPA

pippa_2

Na fotky s Pippou jsem se moc těšila! Je to moc hodná a chytrá žena, která se běžně nelíčí, ale chodí velmi upravená a má originální styl oblékání. Pippa má nádherné oči, které prozrazují její exotický původ – britsko-japonský. Takřka kočičí oči jsem zvýraznila bronzovo-zeleným stínem (8) a na horní linky nakreslila jemnou linku černou tužkou. To krásně pohled podtrhlo. Krásná pleť snesla i dotek BIO bronzeru (3), který u velmi zralé pleti může zvýraznit vrásky. Něžné rtíky stačilo přetřít trochou broskvového lesku (3). No není krásná? 🙂 Ještě vám na Pippu prozradím, že běhá maratony a cvičí jógu… a skvěle vaří a má dva krásné kluky…

LENKA

lenka_2

Lenka je máma, která má už dvě hodně odrostlé děti a teď se vrací zpátky k sobě. Neuvěřitelně činorodá bytost, která peče ty nejlepší moučníky na světě, má tu laskavou povahu prostě napsanou ve tváři. Lenka není na focení zvyklá, ale brzy mi uvěřila a zjistila, že na fotkách jí to opravdu sluší. Navíc já málokdy potkám ženu, která je přímo extraktem barevného podzimu. Zeleno-hnědé oči, pihy a mahagonové vlasy! Nemohla jsem si přát pro podzimní líčení lepší plátno. Lence moc sluší měkké tmavé linky na horním víčku a šedo-béžový stín v BIO kvalitě (8). Svěžest dodala meruňková tvářenka (6) a tvář prokoukla s jemně červeným leskem (5), který na plných rtech vypadá krásně šťavnatě.

HALKA

halka_1

Řeknu vám, že nalíčit Halku nebylo jednoduché, ale nakonec mi uvěřila a nechala si ode mě nalíčit i řasy. Halka je takový ten typ ženy, co zůstane věčně mladá, idealistka a nepoučitelně naivní a takové myšlenky prostě pleti svědčí 🙂 Přírodní blondýnka s tmavě modro-šedýma očima snese poměrně výrazné líčení očí, které jsou velmi hluboké. Halce jsem ukázala, jak používat tmavý olivově zelený oční stín (10), který jí moc sluší. U líčení, kdy černou tužku aplikujeme i na vnitřní linku oka, je nejdůležitější vystínovat také vnější linku kolem oka. Jinak bychom oči opticky strašně zmenšili. Řasenka a jemně zvýrazněné obočí nesmí chybět. Halka je věčný milovník růžové – což se u pravé blondýny dá očekávat – ale já jsem jí dala korálově oranžový lesk (3), který jí také moc sluší. Na tváře jsem nanesla decentní množství  BIO pudru (2), který v sobě má jemné třpytky a krásně odráží světlo. Halce byste skutečný věk asi těžko uhádli, můžu vám ale prozradit, že tato máma dvou dospělých lidí hodně sportuje, každý den běhá a cvičí – a evidentně to kráse prospívá.

Maminky to mají často těžké, zvlášť s malými dětmi je to mnohdy boj o to, aspoň si umýt vlasy, udělat základní manikúru a rychlý účes. Proto pro vás všechny, které spěcháte, chystáme návod na rychlé líčení během pěti, deseti a patnácti minut.

Užívejte si svou tvář, protože nikdo jiný na světě takovou nemá! 🙂

2 Komentáře

  1. Nádherné dámy, překrásné líčení, radost pohledet 🙂

    odpovědět
    • Děkujeme MOC!!! 🙂 Krásný den!

      odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOPlist